אלימות במשפחה – האם צריך עו"ד כדי לעבור את זה בשלום

אלימות במשפחה, היא נושא לא פשוט להתמודדות, אך ללא עוררין נושא שמחייב התמודדות ונקיטת פעולות כדי למנוע מהתוקף לחזור על פעולותיו, וכדי להחזיר מהר ככל הניתן את הבית להיות מקום בטוח כמה שאפשר עבור בני הבית.

כדי להרחיק את התוקף ולהתמודד עם הבעיה באופן המיטבי, רבים בוחרים להתייעץ עם עורך דין ולקבל סיוע וליווי בתהליך המורכב הזה.

לפניכם עוד על אלימות במשפחה – האם צריך עורך דין כדי לעבור את זה בשלום.

 

מה החוק לגבי אלימות במשפחה בישראל?

כבר כמה עשורים, ישנו חוק במדינת ישראל הנקרה 'חוק למניעת אלימות במשפחה'. החוק מתייחס לכל תקיפות ואלימות שיהא בקרב המשפחה. לעומת עבירות אלימות ותקיפות אחרות, עבירות אלימות במשפחה נלקחות ברצינות יתרה בבית המשפט, ועלולות לגרום למאסר שהוא ממושך יותר מהמאסר הניתן על תקיפה רגילה, מחוץ למשפחה. עורך דין לענייני משפחה, יוכל לייעץ לכם על מצבכם ולעמוד לצדכם עבור סיום האלימות במרחב הפרטי שלכם.

 

מה מוגדר לפי החוק כאלימות במשפחה?

אלימות במשפחה, היא כל התעללות שהיא בתוך המשפחה – בין אם מינית, פיזית, רגשית או כלכלית. כל התעללות שהיא, מוגדרת כאלימות במשפחה, ותיענה בהתאם על ידי בית המשפט ומשרד הרווחה, למען סיום ההתעללות והמצב הלא נוח שמתקיים בבית. מקרים רבים המגיעים לבית המשפט בכל הנוגע להתעללות בתוך המשפחה, נוגעים לאלימות בין בני זוג, בין הורה וילד, וכל קונסטלציה שהיא – נענית לסיוע ולטיפול משמעותי עם אפס סובלנות בבית המשפט והמשטרה.

 

כיצד עורך דין יכול לעזור במצבים של אלימות במשפחה?

ייעוץ ראשוני

עבור כל אדם הסובל מהתעללות במשפחה ומעוניין לקבל מידע ראשוני וייעוץ על התהליך העומד בפניו לפני תלונה או תביעה, יש את האפשרות המקלה והמדהימה להתייעץ עם עורך דין באופן חסוי, כזה שישמור על פרטיכם ועל הסיפור שלכם, ורק יעניק לכם את המידע והפלטפורמה הראשונית להבין מול מה אתם עומדים, ולקבל ייעוץ על המקרה הפרטי שלכם. זה הוא ייעוץ ראשוני ולא מחייב, שנועד לתת לכם פרטים על ההליך ועל דיני עולם האלימות במשפחה.

 

תמיכה מדמות עם ניסיון בתחום

פעמים רבות, אנשים הסובלים מאלימות במשפחה, לא מכירים עוד סיפורים ודינים מהעולם הזה ולא יודעים למי לפנות ולקבל מידע על האפשרויות והחוקים הנוגעים לאלימות במשפחה. פגישה עם עורך דין לענייני משפחה ואלימות במשפחה, זו בעצם פגישה ראשונית עבור קבלת תמיכה ומידע ממישהו שמכיר את העולם, מכיר סיפורים ויוכל לייעץ לכם על המצב שלכם מתוך באמת ניסיון אדיר בתחום, עם כמה וכמה משפחות ותיקים שונים או דומים.

 

נקיטת הליכים נגד אלימות

עורך דין לענייני משפחה ואלימות במשפחה, יוכל לקדם אתכם לעבר נקיטת פעולות שיביאו לסיום האלימות במשפחה בביתכם. אף אחד לא צריך לסבול מהתעללות ואלימות במשפחה, לא משנה באיזו תדירות ובאיזו רמה. חשוב שתדעו שהחוק בישראל מגן עליכם מפני הפוגע מאותו רגע ההתלוננות והפגיעה. עורך דין יוכל לספק לכם את ההגנה והזכויות שמגיעות לכם במידה ואתם נפגעי אלימות במשפחה, ויסייע לכם להסיר את הדאגות מלבכם, עם כל ההגנה והליווי הנדרש.

 

הגרוף