דמי היתר: כל מה שחשוב לדעת

חוכרים קרקע ממנהל מקרקעי ישראל? יש לכם חלום לשנות את הייעוד של הקרקע, לקבל עליה עוד זכויות בניה או לעשות כל פעולה אחרת? אם כך, חשוב לדעת שהדרך היחידה היא לעשות זאת חוקית, מה שאומר שעליכם לקבל את האישור של המנהל לכל פעולה. תוהים איך לעשות זאת? על כך במאמר שלפניכם. 

למה אתם צריכים לשלם דמי היתר?

מנהל מקרקעי ישראל דורש מכל מי שרוצה לעשות שינוי בקרקע מסוימת לפנות אליו לצורך קבלת האישורים הנדרשים. ללא אישור של המנהל כל פעולה שתעשו בקרקע למעשה תהיה לא חוקית, ואין ספק שעדיף להימנע ממצב כזה. כדי לקבל את האישור ברוב המקרים יהיה עליכם לשלם דמי היתר, כלומר, התשלום הזה מהווה תנאי מבחינת המנהל לתת לכם את הסכמתו. חשוב להבין: לא מדובר על אופציה או על אפשרות, כי אם על צעד שלא תוכלו לוותר עליו ומומלץ להגיש את הבקשות הנדרשות, כולל התשלום, כמה שיותר זמן מראש.

כסף ולחיצת יד

מהם המקרים שבהם צריך לשלם למנהל דמי היתר?

בבואנו לבדוק מי צריך לשלם את דמי ההיתר ומתי, אנחנו רואים שיש מספר מקרים שבהם לא נוכל לוותר על התשלום הזה. לדוגמא:

  • כאשר רוצים לקבל מהמנהל אישור לבניה נוספת. זה לא משנה אם תרצו לבנות עוד חדר לבית או כל דבר אחר, שכן אם אתם חוכרים מהמנהל קרקע תצטרכו לשלם את דמי ההיתר כדי לקבל את האישור המיוחל.
  • כאשר רוצים לפצל את המגרש. מגרש שהוגדר כיחידה אחת ויש רצון לפצל אותו לכמה מגרשים קטנים יותר – ניתן יהיה לקבל את האישור לכך רק אחרי תשלום דמי ההיתר בתוספת הגשת כל המסמכים הנלווים.
  • כאשר רוצים לשנות את ייעוד הקרקע. לכל קרקע יש ייעוד אחר שיכול להיות, לדוגמא, לצורך מגורים או לצורך הקמת מבנה מסחרי. בכל פעם כשמתעורר רצון לשנות את הייעוד של הקרקע יש לפנות אל המנהל ולבצע את התשלום הנדרש. יש לציין שלא תמיד המנהל יאשר את שינוי ייעוד הקרקע בהתאם לבקשה.

כמה באמת שווה הנחלה שלכם?

לא פעם, כדי להחליט האם רוצים לבצע שינויים שונים בקרקע או כדי להחליט האם רוצים למכור את הנחלה, צריך להבין כמה היא באמת שווה. לכן מומלץ לפנות להזמנת שירות כמו הערכת שווי נחלה, שכן רק כאשר תדעו כמה הנחלה שווה תוכלו להחליט מה אתם עושים איתה. מתלבטים אל מי תוכלו להתקשר? אם כך, כדאי לדעת שיש היום מומחים שעובדים בתחום הזה. ממש כפי שיש שמאי מקרקעין שיוכל לתת לכם הערכה לשווי הדירה, כך גם יש מומחים שיוכלו להעריך את שווי הנחלה. ברוב המקרים הערך של הנחלה נקבע בהתאם למיקום שלה וגם לשטח, אך מה שבטוח זה שצריך לפנות אל המקצוענים לקבלת שירות מוביל בנושא.

אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מטרייה וכסף
מידע משפטי
איזה ביטוח מבנה דרוש בצהל?

עולם הביטוחים נועד לתת לנו מענה בדמות סיוע וכיסוי כספי במקרים שבהם נזדקק להם. ביטוח על המבנה שבו אתם גרים, הוא אחד מיני סוגים רבים של ביטוחים. גם בצה"ל נדרשת

פורטל המשפט ראשית
כללי
פורטל LAWTIP משנה את עולם המשפט

עולם המשפט נדמה לרבים כעולם מורכב וסבוך אך באמצעות פורטל LAWTIP מתרחשת מהפכה של ממש בתחום – כך שתוכלו לקבל מידע משפטי בצורה נוחה, נעימה וקלה. עולם המשפט – עולם

משפט וחוק
מידע משפטי
מה צריך לעשות לפני הליך גירושין

כולם מכירים את הסצנות מסרטי קולנוע ומסדרות טלוויזיה, בהן עומדים בני הזוג לשעבר מול בית המשפט, כמו אויבים מושבעים, ששכחו מה גרם להם להינשא מלכתחילה ונאבקים באמצעות עורכי דינם על