חשיבותו של עורך דין ההגירה בתהליך התאזרחות במדינה זרה

לשנים האחרונות ניתן לקרוא בקלות עידן "האזרחות הנוספת". נראה שכולם "דואגים" לעצמם ולמשפחותיהם לאזרחות נוספת, רצוי כזו של מדינה החברה באיחוד האירופאי או מדינות חזקות כמו, קנדה וארצות הברית. עידן האזרחות הנוספת גרם למדינות רבות לחדד, להקשיח ולשנות חוקי הגירה בכדי להתמודד עם צרכי המדינה. במצב זה של שינויים בלתי פוסקים עולה עוד יותר חשיבותו של איש מקצוע כמו עו"ד הגירה לסייע לנו בתהליך.

 

לא צריך עו"ד אני אעשה את זה בעצמי

כישראלים אנחנו שואלים את עצמנו, למה שלא נעשה את זה בעצמנו ונחסוך הרבה כסף?. הרי הרבה דברים אפשר לעשות כיום און-ליין וכמעט ולא צריך להגיע פיזית למקומות. לטעמנו זה כמו לתקן סלולרי באמצעות סרטון הדרכה ביוטיוב, לפעמים זה מצליח ברוב הפעמים זה לא מצליח ונגרם נזק.

ההבדל הוא, סלולרי ניתן להחליף, אולם טעות בתהליך האזרחות יכולה להוביל לביטול זכאות או לדחייה של כמה שנים. מעבר לסיכון זה, הגשת הבקשה זו עבודה בפני עצמה שמצריכה קריאה והבנת חוקים בשפה זרה, איסוף מסמכים שונים, אימות, תרגום, התכתבויות וטלפונים עם פקידים בצד השני. מסובך.

 

אז איך כן לעשות?

להסתייע בבעלי מקצוע כמו משרד עורך דין הגירה שמכיר את התחום, ידאג, יטפל וייעשה את הדברים עבורכם. בדרך זו נחסוך הרבה זמן, כאב ראש, עצבים ויכול להיות שבסופו של דבר גם כסף.

 

איך בוחרים עו"ד הגירה?

יש מספר כללים וטיפים שחשוב להכיר ולפעול לפיהם בבואנו לבחור עורך דין הגירה, במיוחד בעידן "האזרחות הנוספת" בו יש בשוק כמות גבוה של עורכי דין לענייני הגירה.

  • משרד העוסק בעיקר בתחום ההגירה או שיש לו מחלקה המטפלת בהגירה. עו"ד שעושה גם וגם וגם יכול להיות פחות מקצועי ופחות בקיא בדקויות הנדרשות בתהליכי הוצאת אזרחות.
  • משרד עם ניסיון בהגירה בכלל ובמיוחד בעל ניסיון במדינה אליה מגישים את הבקשה לאזרחות (מומלץ ניסיון של 5-10 שנים לפחות בטיפול בענייני הגירה).
  • חפשו וקבלו המלצות על עורכי דין להגירה מכאלו שכבר עשו את התהליך. חפשו אמינות, מקצועיות וסיפוק של "הסחורה".
  • לכו לפגישת ייעוץ ותשאלו את כל השאלות ותבררו את כל הפרטים (כולל מה סיכוי ההצלחה לאור הנתונים הקיימים?).
  • להימנע מעו"ד המבקש את כל הכסף לתהליך מראש. נהוג לחלק את התשלום לאורך התהליך.
  • לחתום על חוזה שכר טרחה בהתחלה שסוגר את על עניין התשלום.
  • שימו לב האם יש אתר אינטרנט פעיל, מקצועי הכולל תוכן? לרוב זה מלמד על משרד רציני.

 

לסיכום

אזרחות נוספת היא אמצעי שיכול לשנות חיים וככזה יש לתת לו חשיבות ורצינות. אנו ממליצים תמיד על הסתייעות בעורך דין לענייני הגירה בכדי לטפל בתהליכים אלו, זה שווה גם במחיר של הוצאה כספית.

עורך דין