עברתם תאונת דרכים? ככה תתבעו את הנאשם

פגיעה בתאונת דרכים היא אירוע קשה, אולם מיד לאחריו נפתח הליך משפטי שעלול להיות מייגע. עם זאת, בתור מי שנפגעו בתאונה הזו עליכם להבין שאתם יכולים לקבל פיצוי משמעותי ממנה, אם רק תדעו כיצד לתבוע את הנאשם. לא משנה מהי חומרת הפגיעה, והאם מדובר בפגיעה ברכוש בלבד או גם בנפש, יש כמה דברים שאתם צריכים לעשות כדי לתבוע.

 

פגיעה בתאונת דרכים

תביעה של תאונת דרכים מוגשת לאחר תאונה שבה אירע נזק. המקרה הבסיסי ביותר הוא כאשר אירע נזק לרכוש, בדרך כלל לרכב של הנהג הנפגע או של נהג אחר שהיה מעורב בתאונה בצורה עקיפה. מקרה מורכב יותר הוא כאשר מדובר על פגיעה בגוף, מה שהופך את הדיון לסבוך יותר מבחינה משפטית. בכל מקרה תצטרכו להציג לבית המשפט את היקף הפגיעה והחומרה שלה.

 

איסוף ראיות

גם אם בזירת התאונה היה ברור לכולם מה בדיוק התרחש, קחו בחשבון שהמשפט הולך להתרחש כאשר יחלוף זמן רב מהתאונה עצמה. העובדה הזו מאפשרת לנהג הפוגע לצייר מציאות שונה מכפי שהיא הייתה בזירת התאונה, ולכן הדבר החשוב ביותר מיד כאשר מתרחשת התאונה הוא לאסוך ראיות. תיעוד ממצלמות, יצירת קשר עם עדים וכל מה שיכול לעזור לכם להוכיח את הצד שלכם.

מצלמת וידאו עם תאונת דרכים

בחירת עורך דין

השלב הבא הוא כמובן לבחור עורך דין מנוסה בתחום תאונות הדרכים. תביעת בגין תאונת דרכים הולכת להיות נידונה בבית דין לתעבורה, אולם יש מקרים שבהם הדיון יעבור לערכאה רגילה. בכל מקרה, עליכם למצוא עורך דין מנוסה שיוכל להגיש את התביעה שלכם באופן שיבהיר לבית המשפט שהצדק אתכם, וכך יזכה אתכם בפיצוי הולם. חשוב שלעורך הדין תהיה מומחיות יחד עם ניסיון.

 

למי מגישים את התביעה

אם מדובר על תביעת רכוש בלבד ללא נזק גופני, התביעה יכולה להיסגר בין חברות הביטוח בלבד. כל עוד הנהג הפוגע לא מכחיש את מידת האחריות שלו לתאונה, לא אמורה להיות לכם בעיה לקבל את הפיצויים, ולכל היותר חברות הביטוח הן אלו שינהלו ביניהן את הדיון המשפטי. ברגע שיש מחלוקת בין הצדדים מה בדיוק קרה בזירת התאונה, בית המשפט הוא זה שיכריע בנידון.

 

גובה הפיצוי

גובה הפיצוי בגין פגיעה בתאונת דרכים משתנה לפי מספר נתונים. פגיעה ברכוש בדרך כלל תהיה מכוסה בצורה מלאה על ידי חברת הביטוח, למעט דמי השתתפות עצמיים כפי שיש בכל תאונה. אם מדובר על פגיעה בגוף הפיצוי יהיה גבוה יותר, והוא נוגע גם לאובדן כושר עבודה במידה והפציעה חמורה וכמובן לכיסוי הוצאות רפואיות.

 

לסיכום

אם עברתם תאונת דרכים ואתם רוצים לתבוע את הנהג הפוגע, הדבר החשוב ביותר הוא למצוא עורך דין מנוסה בתחום תאונות הדרכים. בנוסף חשוב לאסוף ראיות כדי שאם הנהג הפוגע יכחיש את אשמתו תוכלו להוכיח אותה.

ייעוץ תאונת דרכים