2 הזכויות המגיעות לך בתור לקוח של הבנק

בתקופה האחרונה אנו עדים ללא מעט מקרים שגורמים לאנשים לתהות אם הגיע הזמן לעזוב את הבנק שלהם. המקרים הללו נוגעים בעיקר למצבים שבהם הבנק לא עומד בהבטחות שלו. כששמענו על העלייה המשמעותית שחלה במקרים מסוג זה, הבנו שאנחנו צריכים לכתוב מדריך מקיף בנושא שיציג בפניכם, קוראים יקרים את הזכויות שמגיעות לכם בתור לקוחות של הבנק. ריכזנו בפניכם 2 זכויות מרכזיות שאסור לכם לפספס. קראו את המדריך ותחכימו.

 

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

לאחר שהבנו שיש צורך לכתוב מדריך בנושא הזכויות של לקוחות הבנקים השונים ברחבי הארץ, החלטנו לפנות אל אנשים יודעי דבר בתחום. מדובר באזרחים כמונו כמוכם. לקוחות בנקים שונים שמצאו את עצמם תובעים את הבנק בעקבות הפרה של הזכויות שלהם.

הגענו אל אותם אנשים לאחר שערכנו חיפוש מקיף ברחבי הרשת וכתבנו פוסטים שקראו להם לפנות אלינו במייל ולציין בפנינו את הסיבות לתביעה ואת הזכות שעמדה מאחוריה. קיבלנו מעל ל – 30 פניות וגילינו שיש 2 זכויות מרכזיות שאנשים נוטים לתבוע בגינן. לכן, בחרנו להציג את זכויות אלו בפירוט מעמיק.

 

הזכות ה – 1 שמגיעה לך בתור לקוח של בנק: הזכות לפרטיות

הבנק שלכם שומר על הכסף שלכם, מאפשר לכם להעביר אותו מחשבון אחד לאחר ולבצע מגוון רחב של פעולות שונות. מנהל בנק לשעבר שסייע לנו בכתיבת המדריך וציין בפנינו את הזכות הזו, אמר לנו שמדובר בזכות חשובה מאוד. שכן, אף אחד לא רוצה שאחרים יקבלו את הפירוט של החשבון שלו מבלי שהוא יאשר זאת.

אם חוויתם מצב שכזה, שפרטים אישיים שנוגעים לחשבון הבנק שלכם הופצו ברשת או הועברו לגורמים חיצוניים ללא רשותכם, אתם צריכים לפנות בהקדם אל עורך דין בכתובת הבאה: https://narkis-law.com.

 

אילו מצבים עשויים להיחשב כפגיעה בזכות לפרטיות?

רגע לפני שנמשיך אל הזכות ה – 2 והחשובה לא פחות, ראוי שנציין בפניכם את המצבים שבהם אתם עלולים למצוא את עצמכם נפגעים. שכן, ייתכן שהדבר אירע לכם אבל אתם לא ידעתם כלל שמדובר בפגיעה בזכות שלכם לפרטיות. הנה המקרים הללו:

  • במידה וחשבון העו"ש שלכם הועבר לגורם חיצוני ללא אישורכם
  • במידה ונשלח צילום של שיק שלכם לגורם חיצוני ללא אישורכם
  • במידה והועברו פרטי ההשקעות שלכם לגורם חיצוני ללא אישורכם

 

הזכות ה – 2 שמגיעה לך בתור לקוח של בנק: הזכות לעקוב אחר חשבונך

אם ביום בהיר אחד קיבלתם הודעה שאין באפשרותכם לעקוב אחר החשבון שלכם והפעולות שמתבצעות בו, תדעו שמדובר בפגיעה רצינית. ראוי לציין כי אין מדובר במצבים שבהם יש תקלה טכנית באתר או באפליקציה. אלא במצב שבו הוחלט למנוע מכם גישה.

 

לסיום

עד כאן כל המידע שאתם צריכים לדעת על הזכויות שמגיעות לכם בתור לקוחות של בנקים בארץ. מאחלים לכם שתקבלו את הזכויות כדין.

בַּנק