3 סיבות לפנות לעורך דין ביטוח לאומי

הביטוח הלאומי מלווה אותנו החל מגיל 18 בצורת תשלום חודשי קבוע שאנו משלמים כדי שבמידה ויום אחד נזדקק לסיוע נקבל מביטוח לאומי קצבאות או מענקים בהתאם למצב בו נתקלנו.

קבלת הסיוע מתאפשרת לאחר תביעות, מסמכים ודיונים, הסתבכתם? גם אנחנו.

הנה 3 סיבות לפנות לעורך דין ביטוח לאומי.

 

ביטוח לאומי ותביעות ביטוח לאומי

במשך כל חייכם ירדה לכם מתלוש המשכורת קצבת ביטוח לאומי, גם אם הייתם עצמאים או מובטלים נדרשתם לשלם בכל חודש. כל הכסף המצטבר בביטוח לאומי משמש את המוסד לסיוע כספי במגוון רחב של תחומים החל מתאונות עבודה וחל"ת. כדי לקבל סיוע כספי בצורת מענק או קצבה חודשית קבועה יש להגיש תביעה.

 

עורך דין ביטוח לאומי

כאשר מתמודדים אל מול המוסד לביטוח לאומי ניתן לפנות עצמאית למוסד אך מומלץ לפנות למקצוען כמו עורך דין ביטוח לאומי כדי שיסייע בתביעה ובהליך. 3 סיבות עיקריות לפנות לעורך דין שלא תוכלו לסרב להן.

  1. ניסיון

מסודר ונגיש ככל שיהיה, המוסד לביטוח לאומי הוא גוף מדיני עם בירוקרטיות מסובכות. עורן דין לביטוח לאומי צבור ניסיון בעבודה מול ביטוח לאומי. הבחירה בעורך דין מנוסה המכיר את התנאים והדרישות יקל עליכם מאוד בהתמודדות עם מצבכם והעבודה תתבצע בצורה יעילה, מהירה ואיכותית יותר. בשבילו המילים תביעה, אחוזי נכות וועדה רפואית הם מילים ידידותיות ולא מאיימות כמו שנשמעות לרובנו.

 

  1. מידע, מידע ומידע

המוסד לביטוח לאומי כולל בתוכו המון הגדרות, תנאים וחוקים שרובנו יכולים להעיד שאיננו מכירים. מה היא קצבת נכות? מה הם אחוזי הנכות ואיך נקבעים? כיצד מגישים תביעה? מאיפה משיגים את כל הטפסים הנדרשים ומה הם הטפסים הללו? מעבר לאלה יש עוד המון שאלות שצפות בגלל מידע חסר על ביטוח לאומי, רובנו פשוט מקבלים תלוש משכורת, רואים את הניכויים וממשיכים הלאה. לעורך דין ביטוח לאומי יש את ההתמקצעות בנושאים אלו, הוא בעל ידע רב בתחום ורואה מיד מה אפשר וכדאי לעשות בכל מקרה. ככה זה כשאתה לומד שנים מקצוע!

 

  1. מעבר לוועדה רפואית

במקרים רבים בהם הסיוע המבוקש מביטוח לאומי הוא בעקבות תאונה, מחלה או כל דבר הקשור בבריאותו של מבקש הסיוע, ההחלטה לגובה הקצבה או המענק מועברת לוועדה רפואית אשר תפקידה לבחון את המצב הרפואי של מבקש הסיוע ולהחליט בגין גובה הסיוע הכספי. הועדה דורשת השקעה במילוי טפסים וארגון מסמכים וכל זאת תוכלו להוריד ממשימותיכם ולהעביר לעורן דין ביטוח לאומי אשר זה כל תפקידו ועיסוקו, בעוד במקביל תוכלו להמשיך להתרכז במצב הרפואי אליו אתם או בני משפחתכם נקלעתם.

אפשר לעמוד מול ביטוח לאומי לבד, להגיש תביעות וללכת לאיבוד עם טפסים ואפשר פשוט לפנות לעורך דין ביטוח לאומי. אחד שיודע המון מידע בנושא, בעל ניסיון ומורגל להתמודד בסיטואציות של וועדות רפואיות.

 

פטישים