4 דברים שחובה לעבור עליהם לפני שאתם חותמים על חוזה של חנות להשכרה

חוזי שכירות זה דבר שצריך לדעת איך להתנהל איתו נכון, מדובר במסמך בעל חשיבות גדולה והשפעה על דברים רבים בהקשר למה שנקבע סביב תקופת השכירות שלכם. בקלות רבה יכולים להיות חסרים שם דברים חשובים, ויחד עם זאת גם עלולים להיות שם חלקים מטעים, בעייתיים, שיעשו לכם הרבה בעיות בהמשך. לכן, חשוב מאוד לדעת למה אתם נכנסים, להבין מה חשוב להתייחס אליו לפני שאתם חותמים על חוזה של חנות להשכרה, למען מצב העסק שלכם בהמשך.

 

חנויות להשכרה

יש שוק גדול לחנויות להשכרה, תוכלו בקלות למצוא חנויות להשכרה בירושלים, או אם תרצו גם חנויות להשכרה באשדוד, ובכל מקום שאתם זקוקים לו, כנראה שגם שם יהיה שוק גדול ומשמעותי למציאת חנויות להשכרה. מכיוון שאנשים עדיין אוהבים מאוד את חווית הרכישה הזאת, הפיזית, המוחשית, ובהתאמה השוק עוד קיים, חי ובועט. אך, לפני שתרוצו לשכור חנות ולהתחיל לעבוד, יש כמה דברים חשובים שתצטרכו לעבור עליהם בחוזה מבעוד מועד.

 

הפרטים של המשכיר

אחד הדברים הראשונים שתצטרכו לוודא, זה מי הוא המשכיר על פי החוק, בעל הכנס בעצם. אולי תופתעו לגלות, שיש המון סיטואציות של התחזות, מדובר בדבר הרבה יותר מידי נפוץ בתחום הנדל״ן, וכדי להגן על עצמכם מפני הדברים האלו, חשוב לברר זאת היטב, ולהיות בטוחים שהמשכיר שמולכם, זהו בעל הנכס בוודאות, מבחינה חוקית ומסודרת כהלכה.

 

מחירים הוגנים

לפני שתחתמו על החוזה, כדאי מאוד שתסקרו מחירים של חוזי שכירות אחרים, באזור, או בסדר גודל הזה. למרות שכמובן לכל נכס יהיה חוזה מותאם אחר, יש חשיבות רבה לבירור השוק לפני שמסכימים לחוזה שניתן לכם. בסופו של דברים תרצו שכל האינטרסים של שני הצדדים יישמרו, וההסכם יהיה הוגן, היכרות עם מחירי השוק, תעזור לכם להרגיש יותר בטוחים לגבי המחיר שניתן לכם בחוזה הנוכחי.

 

שלא יהיה מקום לספק

חוזה שכירות שכתוב היטב, לא ישאיר מקום לספק, הכוונה היא שהנוסח של החוזה יהיה כתוב בצורה ברורה שכל אחד יוכל לקרוא ולהבין את משמעויות הדברים. שלא יהיו סעיפים מבלבלים, שלא יהיו סתירות, או מקומות שמשאירים אתכם חשופים למידע שלא מתגלה, ובעיות עתידיות שעלולות לעלות, בעצם חשוב שתוודאו שאין אי דיוקים בתוכן ובניסוח כולו של חוזה השכירות.

 

מועד ואופן התשלום

טעות נפוצה בחוזי שכירות, זה שאין הגדרה נכונה לגבי תנאי התשלום, מה שמייצר הרבה מחלוקות בהמשך. לכן חשוב מאוד לוודא שיש הגדרת תנאי תשלום סדירה, חודשית, ובחוזה יש פירוט מלא של התאריכים המדויקים בהם צריך לשלם, האופן בו יתבצע כל תשלום וכמובן מה הם כל התשלומים שתדרשו לשלם.

 

לסיכום

כמובן שיש המון דברים חשובים שצריך לוודא בעת חתימה על חוזה חנות להשכרה, מדובר בעסק שלכם, וחשוב מאוד שהכל יעשה בצורה מסודרת ובטוחה בכדי לא ליצור לכם בעיות בהמשך. הדברים שקראתם כאן הם הבסיס שחייבים לעבור ולוודא אותו היטב לפני שאתם חותמים, ובכדי לדאוג לעצמכם ולעסק שלכם בצורה הטובה ביותר, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה שיעזור לכם לוודא שהכל כתוב בצורה תקינה ובטוח עבורכם להמשיך בתהליך.

חנות