אלימות פיזית

בני האדם בנו ערי ענק, מבנים מרשימים, ופיתחו תרבות אדירה.

לצד כל ההישגים הללו, הם עדיין לא הצליחו להתנער באופן מוחלט מהצד האלים שלהם, שהתפתח במשך דורות רבים של חיים בטבע הפראי.

אחת מעבירות האלימות הנפוצות והחמורות ביותר היא האלימות הפיזית.

במאמר זה נציג את המאפיינים של עבירת אלימות פיזית, ונציע מספר דרכים להתמודדות איתה ועם השלכותיה.

 

מהי אלימות פיזית ומדוע מדובר בעבירה כה נפוצה?

אלימות היא מושג בעייתי בחברה המודרנית. יש לה צדדים רבים, החל מיציאה מאורגנת כחברה למלחמה, דרך חרם על ילדים חריגים בבית הספר, ועד מסע כיבושים והרס של מתחרים במקום העבודה. חלק מהאנשים אשר יש להם יצר אלים, מצליחים לתעל אותו למחוזות חיוביים, ולעשות באנרגיה הזו שימוש בחייהם העסקיים והחברתיים, בלי לנהוג באלימות של ממש כלפי אדם אחר. אלימות פיזית, בעיקר כזו אשר נחשבת לעבירה פלילית, היא פעמים רבות כישלון התמודדות של אדם עם הסיטואציה שסביבו. תחושת חוסר האונים והכישלון מובילה את האדם למנגנון הבסיסי והפרימיטיבי ביותר – האלימות. מעבר למקרים של אלימות ברחוב ובמרחבים המשותפים, עבירות אלימות רבות מתרחשות בתוך המשפחה, ודורשות מהסובלים מהן לגייס כוחות נפש אדירים, ולצאת לחופשי. אלימות פיזית במשפחה היא לרוב תופעה אשר לא תיעלם, ושקשה מאוד לעקור מהשורש גם בליווי מקצועי של בן הזוג האלים.

 

איך עורך דין יכול לסייע לכם במאבק המשפטי?

במקרה של עבירות אלימות המתבצעות בין אנשים אשר אינם חיים יחד, פעמים רבות ישנה מורכבות רבה הרבה יותר מאשר סתם התקפה חסרת פשר. מורכבות זו יכולה לנבוע ממסכת של התעללויות קודמות אשר סבל מהם אחד המעורבים, מהגורמים אשר הובילו להרמת הידיים, ומהמצב הנפשי של המעורבים. עורך דין פלילי יוכל לסייע לכם לסיים סאגה משפטית ארוכה במהירות רבה במיוחד, תוך הקפדה על כך שכלל הפרטים הרלוונטיים יוצגו בפני בית הדין. בסופו של דבר, הניסיון שלו בייצוג לקוחות קודמים יכול לאפשר לו להציג את הטיעונים שלכם בצורה החלקה והברורה ביותר, תוך מזעור חומרת הדין למינימום האפשרי.

 

ניתן במקביל למאבק המשפטי להתחיל ולקבל טיפול שיקומי

אם אתם מוצאים את עצמכם מעורבים בעבירות אלימות פעמים רבות, בין אם כצד הפוגע או הנפגע, חשוב מאוד שתפנו לצד המאבק המשפטי להתחיל לקבל טיפול שיקומי. טיפול זה יכול להגיע במספר דרכים, על פי ההעדפות האישיות שלכם ועל פי הצרכים הייחודיים שלכם. חלק מהאנשים ירוויחו יותר מעבודה פסיכולוגית בקבוצה, בה משתתפים רבות ורבים אשר סובלים מבעיות דומות. אחרים יעדיפו טיפול פרטני ממוקד, בשיטה התנהגותית מחשבתית, אשר נועד לשנות דפוסי התנהגות וחשיבה מושרשים, ואחרים ידרשו טיפול מעמיק, אשר חודר אל נבכי הנפש בחיפוש אחר הסיבות להתנהגות ופועל לנטרלן. ההצלחה המשפטית והשיקום צריכים ללכת יד ביד, בדרך לחיים בטוחים וטובים יותר.

 

אגרוף