3 תחומי פעילות של עורכי דין פליליים

התחום המושך אליו הכי הרבה סטודנטים לעריכת דין הוא תחום הפלילים. מדובר בתחום מסעיר המייצר ענין בקרב הסטודנטים, ובקרב כלל אזרחי המדינה. התחום הפלילי במשפטים הנו רב גוני ומכיל תת תחומים כגון: מעשי רצח, מקרי שוד, עבירות אלימות שונות, עבירות תנועה חמורות, סחר בסמים ועוד.

מתוך כלל התחומים אותם מקיף תחום הפלילים, בחרנו 3 תחומים מרכזיים, המהווים נושאי דגל נפוצים, הן בשל כמות העבירות המתבצעות בתחום, והן בשל מספר הסטודנטים הבוחרים בתחומים אלה.

 

עבירות תנועה חמורות

מדינת ישראל ידועה במגוון תחומים בהם ההישגים המקומיים הנם בעלי משקל כלל עולמי. לצערנו, תרבות הנהיגה איננה אחד מהתחומים הללו. נהגים בישראל מבצעים עבירות תנועה רבות, המובילות, לא פעם, לכתבי אישום, בגין ביצוע עבירות קשות שגרמו לנזקים כבדים, ואף לפציעות קשות ומוות.

עבירת תנועה חמורה שגרמה לפגיעה קשה באנשים או למוות, נכנסת למרחב של העבירות הפליליות ולכן, מי שאמון על ייצוג נאשמים בעבירות מסוג זה, הם עורכי דין מהתחום הפלילי. במסגרת עבירות התנועה החמורות ניתן לציין: נסיעה ללא ביטוח חובה, תאונות פגע וברח, פגיעה שהביאה למותו של אדם אחר ועוד. מדובר בתחום השכיח ביותר בקרב עורכי הדין הפליליים בישראל bayerlaw.co.il.

עורכי דין פליליים

עבירות סחר בסמים קשים

העולם כולו מנסה להיאבק בתופעת הסחר בסמים, על מנת למנוע מבני האדם לצרוך סמים קשים, הגורמים לביצוע עבירות אלימות, רצח, ולבעיות רפואיות וכו'. צריכה, כמו גם מכירה, של סמים כגון: מריחואנה, אקסטזי, קוקאין וקראק, מהווה עבירה חמורה במסגרת התחום הפלילי.

אנשים הנתפסים על עבירת סחר בסמים עלולים למצא את עצמם יושבים בכלא תקופה לא קצרה. לצערנו הרב עבירות סמים הנן שכיחות בישראל ולכן, סטודנטים רבים, מוצאים את עצמם, כעורכי דין פליליים, עוסקים בנדבך זה של התחום הפלילי. עבירות סמים הן התחום השני השכיח ביותר בישראל, אחרי עבירות התנועה.

 

עבירות אלימות

מדינת ישראל הולכת ונעשית יותר ויותר אלימה. המצב הפוליטי, המצב הביטחוני, הקשיים הכלכליים והיבטים חברתיים נוספים, אחראים למציאות זו. אי לכך, מספרם של עורכי הדין העוסקים בעבירות אלימות הולך וגדל כל העת. עבירות האלימות מחולקות לתתי נושאים להלן:

  • אלימות פיזית – פגיעה בגופו של אדם אחר נכנסת תחת הקטגוריה של עבירה בתחום הפלילי.
  • מעקב והטרדה – בן זוג החוקר בתקיפות רבה את בת הזוג שלו, לאן הלכה ואת מי פגשה, מצותת לקו הטלפון שלה, עוקב אחריה ברחוב וכו', מבצע עבירת הטרדה במסגרת התחום הפלילי.
  • אלימות בתחום הכלכלי – כשאדם מסוים שולט באגרסיביות בכל מקורות הפרנסה של אדם אחר, חוסם בפניו את חשבונות הבנק שלו, ומייצר בו תלות חד משמעית מבחינה כלכלית, הוא מבצע עבירה פלילית.
  • עבירות מין – כשאדם מבצע אונס במקרה החמור או, מתייחס לאדם אחר, גבר או אישה, כאל חפץ מיני, וכופה עליו, בדרך זו או אחרת, קיום יחסי מין, במקרה הקל יותר, הוא מבצע עבירות בתחום הפלילי.

עורכי דין פליליים