מהו הסכם הלוואה והאם צריך בשביל זה לשכור עורך דין?

בין אם אנחנו אוהבים את הרעיון או פחות, הלוואות הן חלק בלתי נפרד מחיינו העסקיים וגם הפרטיים. לרוב, אנשים יזדקקו להלוואות בכדי לרכוש דירה, לכסות כל מיני טיפולים רפואיים, לרכוש רכב, לכסות חובות שהצטברו ועוד. אז האם כדאי לשכור עורך דין להסכם הלוואה?

בכל מקרה בו אתם עורכים הסכם הלוואה כזה או אחר, זכרו תמיד כי הסכם הלוואה נערך בכתב בלבד. גם אם תחושת בטנכם מורה לכם כי ניתן לסמוך על אותו גורם העומד מולכם, בין אם מדובר בבנק או בגורם פרטי כלשהו, עדיין יש צורך לנסח הסכם בכתב ולא בעל פה. הסכם הלוואה יכלול את הסכום וגם את מועדי החזרי ההלוואה. זאת, גם אם ההלוואה ניתנה למשך של 20 שנים, כמו למשל במקרים בהם אנשים לוקחים משכנתא. (מעוניינים לדעת איך יוצאים מהחובות? – הקישו כאן)

 

הסכם הלוואה בסיוע עו"ד

בכדי לוודא שכל התנאים ברורים הן עברו המלווה והן עבור הלווה, יש צורך לפעמים להסתייע גם בשירותי עורך דין מומלץ. עורך דין הסכם הלוואה יספק לכם את המידע הרלוונטי עבורכם, בכל מקרה בו אתם צריכים לחתום על הסכם כזה או אחר המגדיר הלוואה של כספים.

הסכם הלוואה גם יכלול תמיד את הריבית אותה משלם הלווה למלווה. אם אתם תרים אחר הלוואת גישור לדירה ונדרשים לשלם בערך 3%-4%, בהסכם ייכלל גם הסכום אותו אתם לווים וגם את גובה הריבית. במידה ומדובר בריבית צמודה למדד שעשויה להשתנות (פחות נפוץ בהלוואות גישור), יש לציין פרט זה בהסכם ההלוואה גם כן.

הסכם הלוואה

תנאי הלוואה נוחים עבור דירה, שיפוץ או קניית רכב

במידה ומדובר בהלוואה שהחזרה מתפרס על גבי יותר משנה, יש צורך לציין בהסכם גם את שיעור הריבית השנתי. במקרים רבים אנשים שוכרים עורך דין להסכם הלוואה, בכדי לוודא גם כי שיעור הריבית שניתן להם, אינו עולה על שיעור הריבית הקבועה בחוק.

במידה והחוזה כולל החזר ההלוואה בריבית שעתידה להשתנות, יש לקבוע בהסכם מה הם הפרמטרים שעשויים לגרום לשינוי הריבית. במקרים מסוימים אנשים גם מפגרים בתשלומיהם, כך שיש צורך לציין בהסכם הלוואה מה היא ריבית הפיגורים המוטלת על מעכבי תשלום. אין ספק כי הסכמי הלוואות, בין אם עבור דירות, קניית רכב או שיפוץ הדירה, מצריכות השמת דגש גדול על פרטים מורכבים ורבים.

 

 

הסכם הלוואה לפני רכישת דירה

לפני רכישת דירה, תמיד כדאי לבדוק אילו סוגי שירותים ניתן לקבל מחברות המספקות ייעוץ למשכנתאות. אם שכרתם עו"ד לווידוא הסכם הלוואה וגם התייעצם עם חברה לייעוץ משכנתאות מומלצת, הרי שהקלתם על עצמכם רבות בעקבות סיוע של אנשי מקצוע.

לעולם אל "תקפצו" על הסכמי הלוואה עם ריביות נמוכות שצמודות למדד. לרוב הריביות האלו ישתנו עם השנים, וקיים צורך ממשי להתייעץ עם יועצי משכנתאות מקצועיים לפני שחותמים על כל מסמך כזה או אחר.