מתי כדאי לערב עו"ד בזמן חתימה על חוזים עסקיים?

עורכי דין שעוסקים בתחום החברות יכולים ללוות את בעלי העסקים, כדי שאלה יוכלו לחתום על חוזים עסקיים שונים. עובדה זו כנראה ידועה לכם, אבל לא בטוח שאתם מכירים בחוזים הספציפיים שבהם כדאי להסתייע בשירות זה. המדריך הנוכחי עולה לאתר, כדי להעלות את המודעות לנושא ולהציג את המקרים הנפוצים שבהם כדאי לערב עורך דין מהתחום. הישארו כאן ותגלו את המידע שיקנה לכם שקט נפשי.

 

הקדמה – תכירו את תפקידיו של עורך דין חוזים

כדאי שתכירו בתפקידים של עורך דין חוזים, רגע לפני שנעמיק במצבים הנפוצים שבהם כדאי לערב אותו. נסביר שזה עוסק בכתיבה ואכיפה של חוזים שונים. במקרים מסוימים עולה גם הצורך בהגשת תביעה, במידה ואירעה הפרה של אחד או יותר מהסעיפים של חוזים אלה. לצד זאת, יש לעורך הדין 2 תפקידים חשובים:

  1. לנסח חוזים שמתאימים לצרכים של כל לקוח
  2. לסייע ללקוח מבחינה משפטית במידה והתגלה שהחוזה החופר. תהליך זה יכול לבוא לידי ביטוי באמצעות הליך גישור, בוררות או תוך הגשת תביעה לבית המשפט

 

עורך דין חוזים

 

החוזים שצריכים להיכתב לצד עורך דין

הגיע הזמן להכיר בחוזים הנפוצים שצריכים להיכתב תוך הסתייעות מצד עורך דין מומלץ. מדובר לצורך הדוגמא בחוזה שנוגע להסכם סודיות, הסכם ממון, הסכם שכירות, הסכמי שותפות וחוזה עם ספקים\לקוחות. יש לכם צורך בכתיבה מקצועית של אחד או יותר מהחוזים הללו? אם כך, נמליץ לפנות אל עורך דין מסחרי שמעון צור שיבצע את העבודה עבורכם.

 

מתי כדאי להסתייע בשירותיו של עורך הדין?

כדאי שלא לפנות אל עורך דין לחברות ועסקים ברגע האחרון. שכן, מומלץ ליידע אותו מראש אודות הצורך בחתימה על חוזה מסוים, כדי שזה יוכל להיפגש אתכם ולשוחח עמכם באופן מעמיק בנושא. נסביר שחוזה צריך להיכתב בכובד ראש, כדי שתוכלו להימנע מצרות שעשויות להוביל לסכסוך משפטי.

חוזים משותפים

 

כללי הברזל לבחירה בעורך דין מומלץ

בחירה בעורך דין שעוסק בדיני חוזים מצריכה בירור אודות הפרמטרים הבאים:

  1. ניסיון בעריכת חוזים – כידוע, לחוזים יש השפעה רבה על האנשים שמחויבים אליהם. אתם צריכים להיות בטוחים בכך שבחרתם בעורך דין בעל ניסיון בתחום, מכיוון שפרמטר זה יקנה לכם רוגע נפשי וידיעה שזה יערוך את החוזה מתוך הבנה שייתכן והתנאים שלו יופרו. במידה ותרחיש זה יקרה, המאזניים ייטו לטובתכם ולא לטובת אדם אחר
  2. יכולת התנסחות גבוהה– עליכם לקרוא חוות דעת שנכתבו על עורך הדין, כדי לבדוק שהוא מתנסח באופן מקצועי

 

השורה התחתונה

כדאי לערב עורך דין טרם כתיבת חוזים מכל סוג. בשלב זה אתם יודעים שתצטרכו לפנות אליו בשלב מוקדם ככל הניתן, כדי שהוא יוכל לבצע  את ההכנות הדרושות מראש. נאחל בהזדמנות זו שתבצעו את הפנייה הנכונה ביותר עבורכם שתספק לכם חוזים שמתאימים לצורך של החברה.

עורך דין מומלץ