5 מצבים שבהם אתם חייבים עו"ד

עורך דין הוא בעל מקצוע אליו כולנו זקוקים מפעם לפעם, בין אם מדובר בנסיבות משמחות ובין אם בנסיבות בעייתיות. בכל אחד מהמקרים הללו לאיכות עבודתו של עורך הדין יש משמעות רבה עבור הלקוח שיכולה לבוא לידי ביטוי מבחינה כלכלית, משפחתית ואישית. רשימת המצבים בהם יש לשכור עורך דין היא ארוכה, אך אנחנו נתרכז ב-5 מצבים נפוצים, שבכולם ניתן לפנות לעורך הדין מאור לוי.

 

  1. חדלות פירעון לאנשים פרטיים או חברות

חדלות פירעון הוא הליך משפטי שנפתח נגד או ביוזמת אדם פרטי או חברה עסקית, בסופו נמחקים החובות נגד אותו אדם או הבעלים של החברה. כאשר מדובר באדם פרטי הליך זה נקרא "פשיטת רגל", ובמקרה של חברה מדובר ב"פירוק חברה". הליך זה מצריך תשלום חודשי של החייב או פירוק ומכירה של נכסי החברה. בין אם מדובר באדם פרטי או בחברה עסקית, ישנה חשיבות רבה לשירות מקצועי של עורך דין שיסייע בהשגת התנאים המיטביים עבור החייב בתהליך.

 

  1. רכישה או מכירה של דירה

עבור רוב האנשים, רכישת דירה היא העסקה הגדולה והמשמעותית ביותר שהם מבצעים בחייהם (אולי עד רכישת הדירה בפעם הבאה). דיני מקרקעין במדינת ישראל אינו פשוטים, וחתימה על חוזה או זיכרון דברים ללא ליווי של עורך דין המתמחה במקרקעין עלולה להביא לטעויות שיכולות לעלות ביוקר מבחינת מיסוי או מבחינה הסכמית. עורך דין מסייע לכם להבין את משמעותם של המסמכים עליהם אתם חותמים ובעיקר על מה כדאי לכם לא לחתום.

 

  1. צוואות וירושות

למרבה הצער זה לא נדיר שלאחר שאדם הולך לעולמו אין צוואה, או שהצוואה שהוא השאיר לא ברורה דיו ומפתחת "מלחמת ירושה" בין יורשיו. כדי למנוע מצב זה יש מבעוד מועד לנסח צוואה ברורה, ורצוי להסתייע בשירותו של עורך דין המתמחה בצוואות וירושות. עורך דין ידאג לכך שהצוואה תעמוד בדרישות החוק ותוכל להתקיים ללא התנגדות של צדדים נוספים הטוענים לזכאות לירושה. שירותו של עורך דין צוואות וירושות נדרש גם כאשר אין צוואה, ויש צורך בליווי וייעוץ עורך דין לטוענים לירושה.

 

  1. ייפוי כוח מתמשך ואפוטרופסות

ייפוי כוח מתמשך נועד למצב בו אדם כבר אינו כשיר לקבל החלטות גורליות בנוגע לחייו, ואפוטרופוס עליו החליט אותו אדם מראש מקבל החלטות אלו עבורו. ייפוי כוח מתמשך נערך על ידי עורך דין שהוסמך על ידי האפוטרופוס הכללי ומשרד המשפטים, ומלווה את הצדדים לאורך התהליך, כולל הסברת המשמעויות השונות וקביעת התנאים.

 

  1. תביעות אזרחיות ומסחריות

לפעמים אין לנו ברירה אלא להיכנס להליך משפטי אזרחי או מסחרי, בין אם אנחנו מתחילים את ההליך ובין אם תובעים אותנו. תחום משפט אזרחי ומסחרי מאגד בו את דיני חוזים, דיני חברות, השקעות, שותפויות, הלוואות ועוד ומצריך את שירותו של עורך דין המתמחה בתחום דינאמי זה ובקיא בחקיקה ובפסיקות בו.

 

איש קורא