8 סוגי תמלול שחובה להכיר

תמלול הוא שירות של הקלדה על גבי מקלדת, לצורך תיעוד כתוב של הקלטות, שיחות, הרצאות וכל אלמנט אחר של דין ודברים, אשר אינו מתועד ויש לתעד אותו בזמן אמת, על ידי הקלדה, או של מידע מתועד בדרכים שונות, שיש להעבירו לכתב.

 

אבל אילו סוגים של תמלול קיימים?

תמלול עבור בתי משפט

שירותי תמלול לבתי משפט כוללים בין היתר תמלול של הקלטות שמע, או הקלטות וידאו, שיחות טלפון, או שיחות פנים אל פנים, שיחות וואטסאפ, או כל שיחה אחרת המתועדת בפורמט דיגיטלי, אשר צריך להעביר אותה לכתב. ניתן להגיש את התמלול בליווי חוו"ד מומחה.

 

תמלול לצורך תיעוד ישיבות ודיונים

גופים מסחריים, מוסדיים ואחרים, עורכים לא פעם ישיבות ודיונים חשובים בנושאים שונים. תמלול של מפגשים ודיונים אלה מאפשר חיסכון בזמן, לצורך שימוש במידע החשוב שעלה במפגש בהמשך, למגוון צרכים שונים.

 

תמלול דיונים של גופי ציבור

על גופים ציבוריים רבים חלה חובת השקיפות. בין היתר, במסגרת חובה זו, צריכים הגופים הללו להקליט, לתעד ולשמור את הנאמר בדיונים אלה למטרת שמירה על שקיפות ואמון בקרב הציבור וכן כדי לעמוד בדרישת החוק.

 

תמלול ראיונות

ראיונות עודה, ראיונות לצרכי מחקר ולצרכים שונים אחרים, לעיתים קרובות מצריכים תמלול, אשר מאפשר למראיינים לחזור לדברים שנאמרו בפגישה, לנתח אותם, לעבד אותם ולהשתמש בהם לצורך הסקת מסקנות מסודרת.

 

תמלול סרטונים וקטעי וידאו

במקרים אלה משמש התמלול בעיקר לצורך הוספה של כתוביות על גבי קטעי הוידאו והסרטונים, לצרכים שונים, ביניהם גם לצרכים פרטיים, או ציבוריים, מסחריים ועוד.

 

תמלול וובינרים והדרכות

תמלול הרצאות, הדרכות, וובינרים ועוד, מאפשר הנגשה של המלל על ידי אנשי המקצוע שהעבירו את ההדרכה, לצרכים מסחריים, לימודיים ועוד.

 

תמלול פגישות וישיבות בזום וידאו

לא מעט ישיבות ומפגשים נערכים כיום במימד הוירטואלי כמענה לצרכים שונים. פגישות אלה לעיתים קרובות מוקלטות, כדי לשמש בהמשך לצרכים שונים. תמלול של מפגשים אלה מאפשר גישה נוחה ופונקציונלית למידע בהמשך.

 

תמלול פגישות גישור

גישות גישור משמשות בימינו תחליף מקובל, רצוי והולם כנגד החלופה, שהיא לרוב מאבק משפטי ממושך. משום כך, נערכות לעיתים קרובות פגישות גישור בנושאים כבדי משקל, המצריכים את מלוא הרצינות ותשומת הלב. לצורך מיצוי של הפגישות הללו, תיעוד של אמירות בעלות משמעות הרת גורל ולבסוף – הגעה לפשרה, תמלול הפגישה משרת היטב את המטרה ואת הצרכים.

 

לסיכום

קיים מגוון רחב של צרכים, המקבלים מענה על ידי תמלול מקצועי.

בין אם מדובר על תמלול סרטוני וידאו לצרכים מסחריים, תמלול דיונים משפטיים, או פגישות גישור חשובות ובין אם מדובר על תמלול פגישות שנערכו במימד הדיגיטלי, מדובר על שירות חיוני ומקצועי מהשורה הראשונה, אשר לעיתים קרובות, פשוט אי אפשר לוותר עליו.

 

מאזניים